MENU

Filmové výlety

 

Hruboskalskem na kole za princem Bajajou 

Český ráj

Tento středně náročný cyklovýlet vás zavede na nejkrásnější místa v Hruboskalsku a na místa natáčení pohádky Princ Bajaja. Celkem ujedete 14 km.

 foto

 

Jak dostat tatínka do polepšovny: Podtroseckými údolími na Trosky 

Český ráj

Středně náročný výlet pro pěší (11 km) po stopách malého Vaška vedoucí malebnými Podtroseckými údolími doplněný o návštěvu dominanty Českého ráje hradu Trosky.

 rybník

 

Jak dostat tatínka do polepšovny: Velký pěší okruh od Věžáku Hruboskalskem 

Český ráj

Celodenní náročný výlet pro pěší s poměrně velkým převýšením, který vás provede nejkrásnějšími místy Hruboskalského skalního města a Podtroseckými údolími, délka 18 km.

 skály

 

Klokočskými skalami k Pelého vězení 

Český ráj

Středně náročný pěší výlet po stopách filmu Přijela k nám pouť o délce 15 km vás zavede do Klokočských skal přes zříceninu hradu Rotštejn až na Malou Skálu.

 klokočské skály

 

Na pohádkový zámek Sychrov za Zlatovláskou 

Český ráj

Nenáročný pěší výlet o délce 6 km, který vás zavede na pohádkový zámek Sychrov - oblíbené místo českých i zahraničních filmových štábů.

 sychrov

 

S čerty nejsou žerty: ze Sobotky k Máchalovu mlýnu 

Český ráj

Nenáročný pěší výlet o délce 10 km za pohádkou S čerty nejsou žerty, který vás zavede do malebné Sobotky, přes údolí Plakánek na hrad Kost až vesnické památkové rezervace Vesec. Délka 10 km.

 s čerty nejsou žerty

 

S kouzelnou tetičkou Valentýnou do středověku 

Český ráj

Tento nenáročný cyklovýlet o délce 16 km vás zavede na pohádkový hrad a zámek Staré Hrady a do Zámeckého resortu v Dětenicích.

 dětenice

 

Z Turnova za princeznou Jasněnkou 

Český ráj

Středně náročný cyklovýlet o délce 20 km, který vás zavede na sídlo zlých čarodějnic a zároveň místo, kde byla uvězněna princezna Jasněnka ze známé pohádky.

 frýdštejn

 

Za filmem do Vesce 

Libošovice / Český ráj

Nenáročná pěší trasa vhodná i pro osoby s menším tělesným hendikepem i pro rodiny s malými dětmi. I přes poměrně krátkou vzdálenost nabízí spoustu vjemů, seznámíte se s tradiční českorajskou lidovou architekturou i unikátním památkovým zámeckým objektem. (5 - 6 km)

 vesec

 

Za Lotrandem do loupežnické skrýše 

Dneboh / Český ráj

Středně náročný pěší výlet se stoupáním po schodech do míst, kde se natáčelo několik oblíbených českých i zahraničních filmů a pohádek. Délka 8 nebo 16 km.

 dneboh

 

Za princem Bajajou na kole Hruboskalskem 

Český ráj

Celodenní cyklovýlet. Náročné je pouze stoupání z Turnova. Pro zpevněné povrchy lze trasu doporučit i pro rodiny s dětmi na kolech (30 km).

 bajaja

 

Za Rumcajsem do Jičína a do Prachovských skal 

Jičín / Český ráj

Středně náročný pěší výlet, který vás zavede do pohádkového Jičína, jeho okolí a do nejznámější přírodní rezervace, do Prachovských skal.

 prachovské skály

 

Více informací naleznete na: http://www.ceskyrajdetem.cz/

Hotel U krále v Jičíně hodnocení